Акція «Обміняй цигарку на цукерку»

4 травня 2015 року студенти Полтавського інституту економіки і права та коледжу разом з викладачами долучилися до акції «Обміняй цигарку на цукерку».Загалом до акції залучилися 40 студентів, які в рамках акції «Обміняй цигарку на цукерку» інформували перехожих про шкідливий вплив тютюнопаління на організм людини та пропонували позбутися шкідливої звички. Студенти вимінювали у курців цигарки на цукерки, після чого всі зібрані сигарети були привселюдно знищені на інститутському смітнику.

Як не дивно (зважаючи на ціни тютюнових виробів), мешканці міста відгукнулися на заклик обмінювати цигарку на цукерку. Були такі, хто вже кинув палити і з гордістю повідомляв про це; були й ті, хто знаходиться “в процесі” відмови від паління; багато хто дякував волонтерів за корисну інформацію і, взагалі, за привернення уваги суспільства до проблеми тютюнопаління. Дехто з курців навіть обіцяв переглянути свій спосіб життя та спробувати покинути шкідливу звичку. Ось такі втішні перспективи від проведеної роботи. А результатом стало те, що цього дня декілька десятків людей викурили менше цигарок, ніж зазвичай, тим самим додавши собі здоров’я та здоров’я тим, хто їх оточує.

Сподіваємося на те, що ця акція стане доброю щорічною традицією, і знайде якомога більше однодумців.Ми розуміємо важливість проблеми тютюнозалежності та необхідність її розв’язання не тільки з боку держави. Ми прагнемо, аби якомога більше українців замислились над своїм вибором. Адже красиві рекламні ролики, гламурні фотографії у журналах день і ніч працюють над тим, щоб зробити куріння модним. І поки що їм це вдається. Про що свідчить невтішна статистика смертності серед курців. Ми не просто пропонуємо обміняти дозу нікотину на цукерку. Це лише символ. Ми пропонуємо раз і назавжди обрати здоров’я та життя.